Ankara Anlaşması Başvurusu

Ankara Anlaşması Başvurusu

21 Ocak 2019 İrfan Güler

Türk vatandaşlarına girişimci olarak İngiltere'de iş kurma ve yaşama imkânı veren Ankara Antlaşması (ECAA 2) başvurusunun yapılması ve vizeye başvuru sürecinin hazırlık aşamasından sonuçlanmasına kadar her türlü danışmanlık hizmeti, büromuzun avukatları ile Londra'da beraber çalıştığımız deneyimli hukukçular tarafından verilmektedir. Türk vatandaşları Ankara Anlaşması ile 1 yıl oturum 1 yılın sonunda işin başarılı yapıldığının kanıtlanması ile 3 yıllık uzatma, 5 yılın ardından ise süresiz oturum (indefinite) isteme hakkına sahip olurlar.

Büromuzun hedefi gerek Türkiye'den gerekse İngiltere'den yapılacak Ankara Anlaşması başvurularının tüm aşamalarında müvekkillerine en iyi ve profesyonel servisi sunabilmek ve başvuruları en iyi kararla sonuçlandırmaktır. Bu amaçla büromuz İngiltere'de, bu konuda yetkin hukukçular ve mali müşavirlerle birlikte çalışmaktadır.

Büromuzda müvekkillerimizin başvuruları titizlikle ele alınmakta, her müvekkilin durumuna özel olarak başvuru yapılan sektöre göre özenle başvuru dosyası hazırlanmaktadır. Gerektiği takdirde dosyalardaki eksiklikler müvekkiller ile birlikte giderilmektedir.

Ankara Anlaşması başvurularında Home Office'n en çok dikkate aldığı “Business Planı” büromuz tarafından İngiltere'de bulunan Chartered Accountants'lara (Mali Müşavirlere) hazırlatılmaktadır. Böylelikle Business Planı'ndan kaynaklanan ret nedenlerinin önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Ankara Anlaşması (ECAA) vizesi başvurularında, başvuru yapanların eğitimine ve tecrübesine herhangi bir kısıtlama getirilmemiştir. Ancak başvuran kişinin eğitimine ve tecrübesine bağlı olan meslek dalına İngiltere pazarında talep olması önemli bir kriter olarak aranmaktadır. Bu amaçla müvekkillerimize, başvuru yapacakları sektör ile ilgili olarak piyasa araştırması yapılması ve bunun için gerekli bilgi ve belgelerin hazırlanması konusunda gereken danışmanlık hizmeti sağlanır.

Ankara Anlaşması ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Av. İrfan Güler 00 90 533 771 00 81

ECAA Ankara Anlaşması Başvurusu İçin Gerekli Evrak Listesi için lütfen tıklayınız.